Je menštruácia spôsobená prasknutím folikulu?

Zodpovedané
20. apr 2023

Dobrý deň,

dňa 5.4.2023, teda na druhý deň cyklu som si pichla 2x injekciu Ovitrelle (na prasknutie folikulárnej cysty z predchádzajúceho cyklu 33 mm). Menštruácia mi skončila 6.4.2023.

14.4.2023 (11. deň cyklu) som mala bolesti v ľavom vaječníku a spustila sa mi meštruácia.

Je menštruácia spôsobená prasknutím folikulu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie každé krvácanie je krvácaním menštruačným. Niekedy sa slabé 1 - 2-dňové zakrvácanie z rodidiel objavuje aj v čase ovulácie.

Či krvácanie súvisí s prasknutím folikulárnej cysty je potrebné overiť kontrolným ultrazvukovým vyšetrením u Vášho gynekológa.

MUDr. Iveta Stenová, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19