Je možné otehotnieť s oligoteratozoospermiou?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý večer,

mám 20 rokov a manžel 30.

Je možné otehotnieť s oligoteratozoospermiou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri opakovanej Oligoteratozoospermii neznámej príčiny odporúčam urologické vyšetrenie. U partnera je možné zobrať krv a otestovať hormóny, či sa jedná o hormonálnu príčinu výsledku.

Pokiaľ sa takýto výsledok vyskytol po prvý krát, odporúčam najskôr spermiogram zopakovať. Úpravou životného štýlu v kombinácii s vitamínovými doplnkami je možné (podľa závažnosti nálezu - hraničné hodnoty), že sa spermiogram môže zlepšiť.

S pozdravom