Môžu sa výsledky z amniocentézy mýliť?

Zodpovedané
29. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Tripple testy určili riziko Downov syndróm 1:15. Amniocentéza vyšla pozitívne, potvrdila diagnózu. Všetky ultrazvuky doteraz boli v poriadku.

Môže sa amniocentéza mýliť?

Aké ďalšie vyšetrenia pre potvrdenie diagnózy by ste odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, spoľahlivosť amniocentézy je veľmi vysoká a robiť ďalšie vyšetrenie asi nemá diagnostický význam, aj keď chápem vaše pochybnosti a túžbu.

Mrzí ma to!

Dr. Rybánska