Odporúča sa tehotenstvo, keď má žena myóm?

Zodpovedané
10. okt 2020

Dobrý deň,

mám 38 rokov a mám myóm na maternici zozadu vo veľkosti 2,6 cm.

Je šanca otehotnieť?

Odporúča sa tehotenstvo, keď má žena myóm?

Ďakujem

Dobrý deň,

myóm na maternici u žien po 30 roku je pomerne bežná záležitosť. Spomínaná veľkosť myómu je pomerne zanedbateľná ale dôležitejšie ako veľkosť je kde vo vzťahu k sliznici maternice sa myóm nachádza. Teda ako “hlboko” - a do akej miery môže deformovať dutinu maternice.

Spomínaný nález aj keď informácia nie je dostatočne presná by nemal spôsobovať problémy. Zásadnejší je vekový faktor.

Držím veľmi palce!