Odporúčate nám podstúpiť pred ICSI špecifické genetické vyšetrenia?

Zodpovedané
12. jan 2021

Dobrý večer,

máme zdravého 3,5 ročného syna. Ďalšie otehotnenie sa nám od pôrodu nedarilo. V novembri 2020 sme otehotneli spontánne, v 9. týždn však ukončenie tehu spontánnym potratom.

Partner má chronickú prostatitídu od r. 2009. Spermiogram slabý, odporúčané ICSI, napriek tomu sa nám podarilo spontánne otehotnieť i keď s neblahým koncom. Biologický materiál z dieťatka nemáme na vyšetrenie.

Ja som OK, mám 31 rokov, partner 59.

Odporúčate nám podstúpiť pred ICSI špecifické genetické vyšetrenia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vaše genetické vyšetrenie veľký význam nemá, genetické vyšetrenie spermií je možné aké veľmi predvídateľné vzhľadom na partnerov vek.

Asi by som sa sústredila skôr na výber najkvalitnejšej spermie - MACS/MFSS.

Držím palce!

Dr. Rybanska