Prečo sa embryo ani neuchytí?

Zodpovedané
29. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po každom vklade bola hodnota nulová, raz som mala biochemické a odvtedy vklady nič.

Prečo sa embryo ani neuchytí?

Kde môže byť problém?

Reproimunológiu aj endokrinológiu mám v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

príčina je zväčša na strane maternice alebo na strane embrya. Našťastie dnes vieme do určitej miery vyšetriť oba aspekty. Keďže sa jedna o opakovaný neúspech, odporučila by som vyšetriť kvalitu embrya.

A to buď predimplantačným genetickým testom, alebo využitím tzv. embryoscopu, ktorý nám prezradí ako sa embryo delí v prvých dňoch vývoja.

Čo sa týka maternice, tak ideálne by bolo využiť možnosť pozrieť sa “dovnútra” a to klasickou hysteroskopiou s odobratím vzorky sliznice maternice, vylúčením základných mechanických prekážok (polyp, myom, septum). Zároveň je možné dnes už realizovať aj odber tzv. uterinnych NK buniek. Ide o parameter v rámci reprodukčnej imunológie, ale má výrazne vyššiu výpovednú hodnotu. Ide o NK bunky z maternice nie iba z krvi.

Samozrejme tých možných príčin odmietnutia embrya je omnoho viac a postupne je potrebné pátrať po tej vašej.

Držím veľmi palce!