Pomáhajú bylinky a čínska medicína pri liečbe Crohnovej choroby?

Zodpovedané
15. apr 2023

Dobrý deň,

trpím Crohnovou chorobou.

Máte skúsenosti s liečbou tejto choroby pomocou byliniek a čínskej medicíny?

Ná základe čoho určujete liečbu?

Aké sú výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

Crohnova choroba sa dá čínskou medicínou liečiť. Výsledok liečby závisí od stavu poškodenia tráviaceho traktu a spolupráce pacienta na liečbe. Liečba je dlhodobá, trvá niekoľko mesiacov. Je možné docieliť výsledky - zabránenie operácii, celkové zlepšenie zdravotného stavu, v niektorých prípadoch aj úplné vyliečenie.

Liečba bylinnými zmesami aj akupunktúrou sa stanovuje na základe diagnostiky. Tá zahŕňa diagnostický rozhovor, posúdenie výsledkov lekárskych vyšetrení, ktoré prinesiete, posúdenie jazyka a pulzu a iné.

Dôležitá je kombinácia bylinnej liečby, akupunktúry a samozrejmosťou je dietetika.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/