Pomôže čínska medicína pri hluchote?

Zodpovedané
24. jan 2024

Dobrý deň,

už pár mesiacov skoro vôbec nepočujem na pravé ucho. Navštevujem ORL ambulanciu, ale nevedia mi pomôcť a ani zistiť príčinu. Na CT a ani MR nič nenašli, lieky vôbec nepomohli. Takže navrhujú načúvadlo alebo koch. implantát.

Myslíte, že by v tomto mohla pomôcť čínska medicína?

Ďakujem

Dobrý deň,

problémy s ušami sa pomocou čínskej medicíny riešia pomerne obtiažne. Liečba môže trvať niekoľko mesiacov, ale nejaká nádej tam je. Úspešnosť liečby veľmi závisí od toho, že prečo to vzniklo. V každom prípade faktor, ktorý spustil hluchotu, ak nie je dôsledkom akustickej traumy alebo úrazu, môže spôsobovať v organizme ďalšie problémy. Aby sa tomu predišlo, bola by vhodná liečba čínskou medicínou.

Z psychosomatického hľadiska problémy s ušami hovoria o tom, že človek nechce niečo počuť (napríklad niečo, čo ho zraňuje), alebo naslúchať druhým (ide si za svojim a nechce počúvať prosby iných).

Odporúčam komplexnú liečbu čínskou bylinnou terapiou ideálne spolu s akupunktúrou u terapeuta čínskej medicíny.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak emailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/