Ako odstúpiť od zmluvy?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom odstúpenia od zmluvy. Nedávno boli u nás v bytovom dome ľudia, ktorí ponúkali bezplatnú kontrolu okien. Manžel súhlasil. Neskôr mu prišiel smskou termín obhliadky, ktorý bol dnes. Pán obhliadajuci prišiel, pozrel okná, súhlasili sme so servisom, centrovanie, nastavenie, mazanie a výmena tesnení. Cena bola 440 eur so zľavou, keďže sme ich my ako prví nekontaktovali.

Spísali sme zmluvu a po jeho telefonáte na dispečing, dohodli dátum realizácie. Zálohu sme nedávali žiadnu. Keď odišiel, tak som začala hľadať na nete recenzie a hneď ma to všetko prešlo. Chceme odstúpiť od zmluvy. Žiaden servis od nich nechceme.

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak viete presne o akú firmu ide a máte k dispozícii ich údaje (obchodné meno, sídlo a pod.), zašlite na ich adresu list s odstúpením od zmluvy.

Do kolónky "vec" uveďte odstúpenie od zmluvy + číslo objednávky (ak ho máte). Do textu listu stačí uviezť niečo v zmysle "týmto odstupujeme od zmluvy ..." + treba uviesť čo najviac detailov, aby sa dala predmetná zmluva ľahko identifikovať (meno a adresa objednávateľa, číslo objednávky, adresa, na ktorej sa mal servis vykonávať atď). Potom stačí uviesť už len záverečnú formulku s pozdravom a podpis.

Zásielku zašlite poštou doporučene s doručenkou do vlastných rúk na adresu firmy/poskytovateľa servisu. Ak nemáte k dispozícii ich poštovú adresu, môžete odstúpenie zaslať aj e-mailom (najlepšie bude, ak samotné odstúpenie pošlete v prílohe e-mailu ako vytlačený a rukou podpísaný list, ktorý ste následne nascanovali; ak ste do objednávky zadávali nejakú e-mailovú adresu, použite túto adresu aj na odstúpenie cez e-mail).

V prípade potreby si správnosť údajov firmy môžete overiť na obchodnom registri - www.orsr.sk (stránka štandardne funguje bez problémov, údaje sú aktuálne a vyhľadávanie veľmi jednoduché).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk