Môže si aj druhý exekútor nárokovať na odmenu?

Zodpovedané
1. jún 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nášho problému. Exekúcia bola vedená u jedného exekútora, následne prešla k druhému, nakoľko ten prvý má ukončenú činnosť.

Tomu prvému boli uhradené trovy a príslušenstvo a teraz, keď to prešlo k tomu druhému v každom liste, ktorý od neho príde je uvedené aj trovy a príslušenstvo vo výške cca 1000 eur. Jedná sa o výživné - exekúcia spred apríla 2017. U prvého to bolo spolu 18 mesiacov.

Môže si aj ten druhý žiadať odmenu, keď už bola vyplatená prvému?

Nemal by ju vrátiť ten prvý exekútor?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že každý z exekútorov si nárokuje odmenu za tie úkony, ktoré naozaj vykonal. Ak máte pochybnosti o správnosti výpočtu trov, vyžiadajte si od exekútora podrobný rozpis.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk