S bratom sme zdedili byt. Musíme platiť pri predaji daň z predaja?

Zodpovedané
25. júl 2023

Dobrý deň,

v roku 2020 prepísal môj nebohý ocko byt na mamku, keďže nebola na liste vlastníctva vedená ako spolumajiteľka. Daroval jej ho formou Darovacej zmluvy. Následne po pol roku zomrel. Mamka nám zomrela tento rok v marci. Byt sme zdedili s bratom na polovicu.

Ak by sme chceli byt predať, máme povinnosť odviesť z neho 20% daň z predaja štátu a 14% zdravotnej poisťovni?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak byt predáte skôr ako v roku 2026, budete pravdepodobne platiť daň a aj odvody.

Detaily by som Vám odporúčala prebrať s daňovým poradcom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk