Ako sa zbavím bielej vyrážky pri oku?

Zodpovedané
15. apr 2024

Dobrý deň,

ráno som sa zobudila a mala som pálenie pri oku. Vznikla tam biela vyrážka, ktorá vyzerá byť na "vydusenie". Dráždi to oko.

Čo to je a ako sa toho zbaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr ide o upchanie jednej z tukových žliazok na mihalnici (Meibomova, Mollova, Zeissova). Upchaním dôjde k zápalu (jačmeň).

Dobré je miesto nahrievať buď infračervenou lampou alebo teplým obkladom. Taktiež je dobré aplikovať antibiotickú masť 4x/d s obsahom kortikoidov, ktorú Vám predpíše Váš očný lekár.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk