Aký fľak má 2-ročná dcérka nad dúhovkou?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

u 2-ročnej dcéry už asi 2 týždne pozorujem na bielku nad dúhovkou ružový fľak. Včera som si všimla, že sa to zväčšilo a je tam vidieť aj kúsok žltého. Zasahuje to už aj do dúhovky. Nevyzerá, že by ju to trápilo. Očko jej neslzí a ani si ho nešúcha. Určite pôjdeme k lekárovi.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vašu dcérku odporúčam vyšetriť u očného lekára. Na fotke nie je totiž vidno dostatočné detaily, aby sa dalo zhodnotiť, o čo presne ide. Môže to byť zápal napr. pri cudzom teliesku alebo z inej príčiny a môže to byť aj materské znamienko bez pigmentu (tzv. amelanotický névus).

Presnú diagnózu bude však možno určiť pri osobnom vyšetrení.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže a prajem Vám všetko dobré.
S úctou,

Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk