Aký je Váš názor na meranie zraku v očných optikách?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

znova pociťujem zhoršenie zraku a moje okuliare mi už nestačia. Premýšľam nad meraním zraku v niektorej z optík, ale mám z toho strašné obavy. Obávam sa, že mi tam zle zmerajú zrak, či ich vzdelanie je dostačujúce. Doteraz mi bol zrak meraný len u lekára.

Mám cylindrickú očnú chybu astigmatizmus a vždy to bol pri meraní veľký problém. V minulosti sa stalo, že v optike a u lekára mi vyšli rôzne hodnoty. Moje okuliare sú aj o dosť drahšie, preto by som bola nerada ak by mi zle sadli sklíčka.

V dnešnej dobe je problém zohnať očného lekára. Naposledy mi lekár povedal, že kvôli meraniu nemám chodiť za nimi, ale mám ísť do optiky.

Aký je Váš názor na merania zraku v optikách?

Ďakujem

Dobrý deň,

túto otázku sme tu už raz mali a moju odpoveď nájdete tu:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk