Ako dlho od skončenia dojčenia môžem absolvovať úpravu prsníkov?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom úpravy prsníkov.

Po akej dlhej dobe od ukončenia dojčenia ju môžem absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

túto otázku aj dôvody sme tu v poradni už párkrát detailnejšie rozoberali. Iste to jedoducho dohľadáte.

Teraz len v skratke:
Prsia by už mali byť stabilné a nemeniace sa. Hlavné je, aby ste po zákroku nezačali výrazne chudnúť. Tým by sa stratil objem aj v prsníkoch. Tie by znovu ochabli a výsledok snaženia sa o pekné prsia by sa "pokazil".

Väčšina žien má finálnu postavu a prsia sa už nemenia cca 6 mesiacov od skončenia dojčenia.

Výnimka je, ak už žená má "len kožu" a už sa nemá čo meniť. Vtedy je samozrejme možný zásah aj skôr.