Ako prebieha mastopexia?

Zodpovedané
10. nov 2018

Dobrý deň,

mám 26 rokov a dve deti. Nepretržite som teda kojila cca 2 roky. Momentálne už deti neplánujeme. Prsia po kojení samozrejme stratili elasticitu, ale nie až tak veľmi, ako som sa bála. Nikdy som nevlastnia objemný výstrih, aj po kojení mám rovnakú veľkosť košíka B.

Časom by som chcela podstúpiť upravenie prsníkov bez implantátov, ale veľmi sa bojím samotného zákroku a narkózy, kvôli vrodenej zúženej chlopni na srdci. Hoci nemám žiadne obmedzenia, ani lieky, ale aj tak sa toho obávam.

Je nejaká šanca, že prsia časom budú aj bez operácie vyzerať trošku lepšie pomocou cvičenia?

Ako prebieha zákrok?

Má nejaké obmedzenia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

takto na diaľku neviem posúdiť závažnosť srdcovej chyby a jej vplyv na rizikovosť operácie v celkovej anestézii. Kompetentný je v tomto prípade kardiológ u ktorého ste v sledovaní.

Snaha o úpravu tvaru prsníkov bez operácie je určite enormná u mnohých žien. Bohužiaľ výsledok cvičenia je skôr na formovanie postavy ako celku a na prsia samotné - ich lepšie tvarovanie veľký vplyv nemá.

Problém ochabnutých prsníkov je v pomernom nadbytku kože voči objemu prsníkov. Množstvo kože nevieme zmenšiť inak ako operačne a častokrát nie sú ani bradavky vo vyhovujúcom postavení, čiže aj tie vieme posunúť na prsníku vyššie len operačne.

Obmedzenia v zmysle fyzického šetrenia odporúčame počas 6 týždňov po operácii aby nedošlo ku roztiahnutiu jaziev. Týka sa najmä športu, namáhavej práce, plávania.

Viac informácií nájdete v predchádzajúcej odpovedi ku modelácii prsníkov.