Ako sa mám pripraviť na zákrok zmenšenia pŕs?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

mám 46 rokov a už dlhší čas rozmýšľam nad zmenšením pŕs. Už som takmer rozhodnutá. Na vzhľade pŕs sa určite podpísal už aj vek. Priberaním a chudnutím v posledných cca 5 rokoch stratili elasticitu a začína to byť problém aj pre chrbticu.

Kamarátka mi hovorila, že pred takouto operáciou sa odporúča čo najviac schudnúť (odporúčal to chirurg, keď mala takúto operáciu ona), aby bol výsledok čo najlepší.

Je to pravda?

Ako je najlepšie sa pripraviť na takúto operáciu zo strany pacientky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to pravda. A to najmä pre prípad, že by ste sa rozhodli chudnúť po operácii.

Pri zmenšení prsníkov, alebo pri ich modelácii zmenšujeme množstvo nadbytočnej kože do želaného tvaru. Aby prsia po operácii pekne "stáli", napneme kožu pri využití objemu, ktorý aktuálne máte.

Ak po operácii výraznejšie schudnete, prsia stratia objem, ale množstvo kože ostáva. Tým prsia klesnú.

Na druhej strane pribratie po operácii spôsobí zväčšenie prsníkov tak, že sa koža viac napne a prsia sa "postavia".

Prílišné chudnutie pred operáciou môže znamenať aj chýbanie živín a bielkovín v organizme, čo môže znamenať zhoršené hojenie rán.

Aj výrazné pribratie a zväčšenie prsníkov po operácii môže spôsobiť nadmerný ťah na jazvy a ich zlé hojenie.

Ja odporúčam:
1. Schudnúť čo najviac a asi mesiac pred operáciou už hmotnosť mať stabilnú.
2. Po operácii si 2 - 3 mesiace udržať hmotnosť bez výraznejšieho priberania.