Je možná po rhinoplastike aplikácia kyseliny hyalurónovej do nosa na korekciu miernych nedokonalosti?

Zodpovedané
9. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom korekcie nosa.

Je možná po rhinoplastike aplikácia kyseliny hyalurónovej do nosa na korekciu miernych nedokonalosti?

Pred pol rokom som podstúpila rhinoplastiku a vidím na nose mierne nedostatky a chcela by som ich vyplniť kyselinou hyalurónovou.

Je to bezpečné na operovaný nos?

Ak áno, tak po akom dlhom čase od operácie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aplikácia kyseliny hyalurónovej sa oficiálne nepopisuje na účel korekcie nosa, ale viem, že mnoho kolegov ju používa.

Avšak po operácii nosa sa tkaniva menia aj viac ako 12 mesiacov a do tejto doby by som určite nedával do nosa nič.

Ak sa pre aplikáciu rozhodnete, poraďte sa najskôr s lekárom, ktorý Vás operoval.