Pomôže mi na opuch rozpustenie kyseliny hylázou?

Zodpovedané
19. jan 2020

Dobrý deň,

pred štyrmi mesiacmi mi bola aplikovaná kyselina hyalurónová do medziobočia - vrásky hnevu. Aj keď to nie je vidno, ale pohmatom cítim akoby tvrdý opuch tkaniva. Nie hrčky.

Cítim to od začiatku a myslela som, že to časom prejde, resp. sa to vstrebe alebo sa vstrebe.

Pomôže mi rozpustenie kyseliny hylázou?

Sú v tejto oblasti nejaké riziká?

Bolo mi aplikované malé množstvo. Asi 0,25 ml, ale opuch je väčší ako aplikovaná látka. Bola som aj u doktorky a skúšala ma preliečiť antibiotikami. Nepomohlo to.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že hrčky v tkanive môžu byť spôsobené reakciou okolitého tkaniva, jazvy. Môže byť na podklade hematómu, infekčnej komplikácie alebo nadmerného jazvenia.

Do úvahy pripadá aplikácia hylázy, ale aj stláčanie jazvy, či počkať. Lebo ev. chirurgické odstránenie by nemalo byť skôr ako 12 mesiacov po aplikácii.