Ako má kresliť štvorročné dieťa?

Zodpovedané
17. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o informáciu ohľadom kreslenia. Náš štvorročný syn kreslí, ale nenakreslí dom a ani kvietok. Občas kreslí len tak a v kresbe vidno nejaký obrázok, ktorý pripomína buď zvieratko alebo tvár človeka.

Ako má kresliť štvorročné dieťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vývin detskej kresby podľa veku nájdete na mnohých internetových stránkach.

Každé dieťa je však individuálne, prejavuje o kreslenie iný záujem a má iné tempo. Mnoho detí kreslenie nebaví a chytí ich až neskôr. Je to rôzne.

Z toho čo píšete sa javí, že váš syn sa vyvíja v norme. Najväčší posun v kreslení nastáva medzi 4. - 5. rokom, avšak ako som písala, každé dieťa je iné.

Ak by ste mali nejaké pochybnosti ohľadne vývinu jemnej motoriky, popr. nejaké iné, konzultujte s jeho učiteľkami, pediatrom, popr. inými odborníkmi.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com