Aké rady by ste dali žene, ktorá sa chce stať dulou?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

premýšľam nad poslaním duly, ale mám obavy, že by ma na výberovom konaní nevybrali za vhodnú osobu. Pozerala som si predbežnú prihlášku. Podľa otázok predpokladám, že je vhodné mať skúsenosti s tehotnými ženami, deťmi. To ja veľmi nemám.

Jedina moja skúsenosť je jeden pôrod, staranie sa o jedno dieťa + ďalšie je na ceste. Taktiež nemám žiadne kurzy, čo sa týka tejto oblasti. Ak by som odhodlala podať prihlášku, chcela by som byť z časti pripravená.

Akú dostupnú literatúru by ste mi odporučili?

Čo iné by mi pomohlo zvýšiť šancu o prijatie?

Ďakujem

Dobrý deň,

na prijatie do kurzu duly nie je potrebné mat žiadne špeciálne vedomosti, kurzy a ani nič iné. Možno sú výhodou vlastne skúsenosti s tehotenstvom a pôrodom, ale nie vždy.

Byt dulou je skôr o osobnosti, o vašich vlastnostiach, možnostiach…

Ak vás toto poslanie láka, odporúčam prihlášku podať. Na prácu duly stačí na začiatku srdce, vedomosti a skúsenosti prídu časom.

Viac o našej činnosti, by ste si vedeli urobiť obraz o práci duly sa dočítate na našej stránke www.duly.sk.

Ak máte ďalšie otázky, kľudne sa mám ozvite na náš mail uvedený na stránke. Teším sa na výberový pohovor.

Andrea

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea