Ako prebieha príprava na pôrod s dulou?

Zodpovedané
21. mar 2019

Dobrý deň,

zvažujem, že by som si k 2. pôrodu vzala dulu. Prvý pôrod nedopadol celkom podľa mojich predstáv. Bolo tam pár komplikácii a nedalo se veľmi čo robiť. No som rada, že som tu aj ja aj dcérka.

Teraz sa chcem na pôrod lepšie pripraviť. Zvažujem, že sa od 30. týždňa budem pripravovať aj s dulou.

Je to možné?

Ako prebieha príprava na pôrod s dulou?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi ma mrzí, že váš prvý pôrod nedopadol podľa vašich predstáv. Verím však, že ten druhý lepší bude a že budete spokojná.

DULA Vám vie pomôcť pri príprave na pôrod, môže vás sprevádzať pri pôrode, ak to budete chcieť, takisto môže pomôcť po pôrode. Rozsah toho, čo budete chcieť je samozrejme na vás.
V prvom rade je vhodné si vybrať dulu, ktorá Vám je sympatická. Zoznam dúl nášho Občianskeho združenia nájdete na www.duly.sk.

Nájdete tam rozdelenie podľa krajov. Ak je tá možnosť, stretnite sa s viacerými dulami, aby ste si vybrali takú, ktorá Vám najviac “sedí”. Ak Vám môžem poradiť, nenechávajte výber duly na poslednú chvíľu. Ideálne je to riešiť v prvej polovici tehotenstva.

DULA z vášho regiónu bude najlepšie vedieť podmienky a možnosti v jednotlivých pôrodniciach. Aby ste vybrali takú, kde bude pôrod najviac podľa vašich predstáv.

Príprava na pôrod s dulou prebieha individuálne, tj môžte sa pýtať na všetko čo vás zaujíma, budete sa venovať len tomu, čo je pre vás prínosné. Dobré je sa trošku vrátiť aj k tomu prvému pôrodu.

Okrem iného sa bude DULA snažiť podporiť vaše sebavedomie, podporiť vás v tom, aby ste si boli vedomá svojej ženskej sily a aby ste aj vďaka tomu pôrod lepšie zvládli. Takisto sa budete venovať úľavovým technikám ako zvládnuť pôrodné bolesti.

Počas samotného pôrodu (ak sa rozhodnete rodiť s dulou) Vám DULA bude robiť psychickú podporu, zároveň môže navrhovať úľavové polohy, masírovať kríže, chrbát...

Verím, že ste si aspoň čiastočne urobili predstavu o službách duly. Zároveň dávam do pozornosti príbehy žien, ktoré rodili s dulou, alebo im DULA pri príprave na pôrod pomohla. Nájdete ich taktiež na našej stránke www.duly.sk/rodilasomsdulou

Prajem Vám aby ste našli tú “vašu dulu” a aby bol tento pôrod pre vás posilňujúci zážitok!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea