Je v poriadku, keď gynekologička nerobí sono na každej poradni?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

chodím na poradne a gynekologička mi nepozrie plod vždy sonografickým vyšetrením.

Je to v poriadku?

Všetky kamarátky majú sono na každej poradni - každý mesiac. Moja gynekologička mi povedala, že mi sono spraví vždy len 1x za trimester. Aj keď som krvácala v 11. týždni, tak som si sono musela hradiť z vlastného. Strach o babo bol však väčší.

Na najbližšiu kontrolu idem 8.4. v 16. týždni a bojím sa, že mi bábo neskontroluje a že ho potom pozrie až v 21. týždni.

Je to bežné?

Mám si radšej za sono priplatiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, takto je to úplne v poriadku.

V tehotenstve by mali byť len 3 ultrazvuku, každý v jednom trimestri. Ak sa cítite dobre, bruško Vám rastie (to sa vyšetruje rukami), tak nie je dôvod robiť UZV častejšie.

Navyše, od cca 20. týždňa cítite pohyby, takže viete, že bábo je ok.

Krásny deň

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea