Môžem praktizovať rýchlu chôdzu v tehotenstve?

Zodpovedané
19. feb 2020

Dobrý deň,

som v 5. týždni tehotenstva, mám 91 kg a kondíciu nič moc.

Môžem začať takto na začiatku tehotenstva s rýchlou chôdzou, resp. cvičiť?

Na také bežné prechádzky chodievam, ale chcela by som denne s aktívnejšou chôdzou, aby som si zlepšila kondíciu. Behať teraz nechcem.

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

pokiaľ ide o zdravé tehotenstvo, rýchla chôdza by nemal byť problém. Nie je však dobre, začať v tomto čase so žiadnym intenzívnym tréningom, na ktorý ste neboli zvyknutá. Všetko s mierou.

Zároveň sa odporúča upraviť stravu, viac bohatú na bielkoviny a zeleninu a ovocie, s nižším obsahom sacharidov.

Veľmi držím palce, aby ste sa cítili fit!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea