Som v 9. mesiaci a mám citlivé brucho na dotyk. O aký problém ide?

Zodpovedané
29. júl 2020

Dobrý deň,

som v 9. mesiaci a mám citlivé brucho na dotyk. Každý dotyk pociťujem ako bolestivý dotyk.

O aký problém ide?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

maternica je už v tomto mesiaci citlivá. Pripravuje sa na pôrod. Dotyk môže spôsobiť kontrakciu, a ta môže spôsobovať bolesť.

Môže to však mať aj inú príčinu. Skúste vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý má skúsenosti s prácou s tehotnými, alebo vyhľadajte dulu a žiadajte o rebozo masáž.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea