Bolí ma rameno kvôli bolesti krčnej chrbtice?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

mám 25 rokov a posledných pár rokoch ma veľmi bolel krk. Neliečila som sa.

Pred týždňom ma začalo zo dňa na deň veľmi bolieť rameno, resp. skoro celá ruka. A to vtedy, keď v nej niečo držím alebo nesiem.

Môže to byť z chrbtice?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, mohlo sa stať, že ste napríklad niekoľko nocí po sebe zle spali, resp. mohlo Vám v tomto počasí aj niečo prechladnúť.

Často sa stáva, že z ramena bolesť vyráža do krčnej chrbtice alebo opačne.

Odporúčali by sme kľudový režim, držať rameno v suchom teple spolu s krkom. Následne ak bolesť neprejde, potom skúsiť mobilizáciu u fyzioterapeuta a ten by Vám vedel povedať, ako ďalej postupovať.

Ak to bude dlhšie bolieť, môže ísť už aj o štrukturálne zmeny. vtedy je potrebné navštíviť lekára.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk