Aké probiotiká by nemali mať laxatívne účinky?

Zodpovedané
24. mar 2023

Dobrý deň,

keď užívam antibiotiká, tak spolu s nimi aj probiotiká Biopron Premium Forte. Hovorí sa, že probiotiká by mali zabrániť hnačkám. U mňa je to vždy opak, ale možno je to liekmi.

Aké iné probiotiká by som ešte mohla vyskúšať?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam probiotiká Enterol. Obsahujú živé probiotické kultúry kvasinky Saccharomyces boulardii, ktoré veľmi rýchlo osídľujú črevo. Užívajú sa pri liečbe a/alebo prevencii hnačky pri užívaní antibiotík.

Pri týchto probiotikách nie je potrebné dodržiavať časový rozostup od užívania antibiotík.
Užívajú sa 2 kapsuly 2x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut