Aké výživové doplnky môžem užívať, keď beriem Xarelto a Vessel Due F?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

beriem Xarelto a Vessel Due F.

Aké výživové doplnky môžem užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

existuje naozaj široké spektrum výživových doplnkov. Neuvádzate na aký konkrétný zdravotný problém by mal byť prípravok určený.

Na bežné doplnenie vitamínov a posilnenie imunity môžete užívať vitamín D - napr. vo forme kvapiek Devit. Vhodné je aj užívanie zinku - napr. Zinkorot.

Zvýšenú pozornosť treba venovať prípravkom s obsahom vitamínu C. Vyššie dávky nie sú vhodné pri súbežnom užívaní Vami uvedených liekov. Odporúčam maximálne 100 mg denne. Také zastúpenie sa nachádza v kombinovanom prípravku na posilnenie imunity Imunoglukan.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut