Ako sa správne užíva Entizol na afty?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

doktor mi dnes predpísal na afty v hrdle liek Entizol. Povedal, že hoci je hnusný, mám ho cumľať. Lenže v letáku píšu, že lieky sa prehĺtajú celé a zapíjajú vodou.

Ako sa teda správne užíva Entizol?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Entizol sú tablety na prehĺtanie a zapíjajú sa vodou, tak ako píšete. Neviem, možno má pán doktor iné skúsenosti. Ale nie som si istá, či dokážete tú tabletu vycmúľať, pretože tablety určené na cmúľanie majú inú konzistenciu ako takéto obyčajné.

Každopádne sú to tablety určené na liečbu infekcií v ústnej dutine a prehĺtajú sa v celku.

Užívajú sa spolu s jedlom alebo krátko po jedle.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová