Ako zistím dostupnosť vakcíny Boostrix v lekárňach v Bratislavskom kraji?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o dostupnosti vakcíny Boostrix proti čiernemu kašľu, tetanu a záškrtu. Som v 30. týždni tehotenstva a rada by som sa dala zaočkovať. Doktorka mi vakcínu predpísala, ale povedala, že je problém s dostupnosťou.

Je niekde vakcína v Bratislavskom kraji dostupná?

Ako zistím jej dostupnosť v lekárňach?

Je možné sa zaočkovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujemza otázku.

Očkovanie Vám určite odporúčam.

Dostupnosť vakcíny si môžete zistiť buď obvolávaním lekárni alebo osobnou návštevou lekárni. Novinkou je aj rezervácia liekov online. Keďže pracujem v lekárni Dr.Max, posielam Vám link na náš systém rezervácie:
https://drmaxnapredpis.sk/

Pokiaľ nezoženiete vakcínu na Slovensku, ešte môžete skúsiť za hranicami, ale lekár Vám musí vystaviť papierový lekársky predpis.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie