Aký je Váš názor na užívanie Barny's Inovo 5 počas dojčenia?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

dojčím 11 mesačného syna a zvažujem užívanie Barny's Inovo 5. Začali ma bolieť kĺby a muž mi kúpil tento výživový doplnok. V letáku píšu, že počas dojčenia je ho možné používať po konzultácii s lekárom.

Aký je Váš názor na užívanie Barny's Inovo 5 počas dojčenia?

S akým lekárom to mám konzultovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto informácia sa nachádza vo väčšine príbalových letákov kvôli nedostatku informácií o bezpečnosti užívania počas tehotenstva/dojčenia.

Užívanie môžete konzultovať s ortopédom. Ten Vám poskytne aj komplexnejšie vyšetrenie kĺbov a nastaví liečbu, ak by sa bolesti zhoršovali.

Z môjho pohľadu je Barny's Inovo 5 kvalitný produkt, ale nemám dostatok informácií o prechode jednotlivých zložiek do materského mlieka.

Veľa mamičiek trpí bolesťami kĺbov z dôvodu nadmerného zaťaženia pri nosení bábätka. Ako bezpečné riešenié Vám môžem poradiť čisté kolagénové kocky Colafit, ktorých užívanie je schválené aj počas dojčenia.

Barny′s Inovo 5

Barny′s Inovo 5 obsahuje glukosamín sulfát, MSM, chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovú, kolagén typu II a vitamín C pre normálnu funkciu chrupaviek a kostí.

Colafit kolagén

Colafit kolagén je výživový doplnok, ktorý obsahuje lyofilizovaný kolagén v malých bielych mäkkých kockách. Tie obsahujú iba kolagén čistoty 99,9% (bez pomocných látok, farbív) a ľahko sa užívajú.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut