Aký nosový sprej si môžem kúpiť, keď som v 16. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
6. mar 2020

Dobrý deň,

som v 16. týždni tehotenstva a bolela ma pravá strana mandlí. Moja lekárka má dovolenku, tak mi lekárnik odporučil Homeogene tabletky na cmúľanie. Pomohlo mi to a prestalo ma to bolieť.

Ale prejavila sa mi nádcha a sprej do nosa Mometasone od alergologičky nepomáha. Je to len morská soľ.

Aký nosový sprej by som si mohla kúpiť v lekárni?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas tehotenstva si na nádchu môžte kúpiť len nosné spreje alebo výplachy s obsahom morskej vody.

Ak budete sprej používať niekoľko krát denne, tak za pár dní Vám to zaberie.

Odporúčam napríklad Aliamare, ktorý obsahuje aj kys. hyalurónovú na regeneráciu nosovej sliznice.

Mometasone je sprej na alergickú nádchu, ktorý obsahuje kortikosteroidy. Nie je vhodný v tehotenstve, pokiaľ lekár neurčí inak.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová