Aký prípravok mi pomôže na upchatý nos a na hlieny v krku?

Zodpovedané
31. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Občas sa mi stane, že mám veľmi upchatý nos. Keď použijem kvapky, tak mi to pomôže. Ale nikdy nie na dlho.

A trápia ma hlieny v krku.

Aký prípravok mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné hľadať príčinu, prečo mávate upchatý nos a hlieny v krku. Môže ísť o alergiu alebo sinusitídu (zápal prínosových dutín). Preto je najlepšie navštíviť lekára, ak máte dlhodobý problém.

Ak máte hlien hustý, pomôže Vám napríklad Solmucol vrecká alebo Sinupret kvapky. Tie hlien zriedia a uľahčia jeho vykašlianie.

Ak je hlien prevažne riedky, tak sú vhodné antihistaminiká na zastavenie, napríklad Claritine.

Nosovú dutinu je vhodné vyplachovať morskou vodou.

Na upchatý nos sa používa hypertonický roztok.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová