Aký vápnik odporúčate pre tehotné?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

som v 22. týždni a zvažujem užívať vápnik. Nejem moc mliečne výrobky, lebo mi nechutia. Mám pocit, že mi začínajú problémy so zubami a ďasnami.

Poradíte mi vápnik pre tehotné a jeho dávkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň

dopĺňanie vápnika počas tehotenstva je veľmi dôležité. Tak ako pre vás, tak aj pre dieťa. Dieťa si z tela matky zoberie to, čo potrebuje. Ak je toho nedostatok, prejaví sa to na vašom zdraví. A ako uvádzate, vy máte aj problémy so zubami.

Môžete začať užívať Galvex Calcii carbonas. Jedna tableta obsahuje 500 mg uhličitanu vápenatého. To zodpovedá 200 mg vápnika. Užívajú sa 1 až 4 tablety denne podľa potreby, rozdelené na jednotlivé dávky (ráno-obed-večer).

Okrem mliečnych výrobkov sú bohatým zdrojom vápnika šalátová zelenina, orechy a fazuľa.

Galvex Calcii carbonas

Galvex Calcii carbonas - liek obsahujúci vápnik, ktorý je dôležitý pre udržanie fyziologickej funkcie srdca, obličiek, dýchania, krvnej zrážanlivosti, pri hormonálnej regulácii, pri vstrebávaní vitamínu B12 a pri vylučovaní žalúdočnej kyseliny.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut