Čím odstránim bradavicu u 6 ročného chlapca?

Zodpovedané
14. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho 6 ročného syna. Na chodidle zospodu má bradavicu. Čím mu ju odstránim?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

buď Duofilm alebo Phyteneo kolodium forte. Duofilm je lepší, ale momentálne máva výrobca výpadky, tak ho možno v lekárni nebudú mať. Oba roztoky nanesiete na bradavičku, snažte sa nezasahovať veľmi okolitú kožu a necháte zaschnúť. Na bradavici sa vytvorí film, ten potom odstránite aj s vrchným tkanivom bradavice tak, že ponoríte mu nožku na chvíľu do teplej vody a odlupnete. Postup opakujte 2x denne 4-8 týždňov. Postupne by sa bradavička mala po malých vsrtvách odstrániť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová