Ciprofloxacín pri snahe o bábätko

Zodpovedané
10. mar 2019

Dobrý deň,

manžel má užívať 10 dní Ciprofloxacín na zápal močových ciest.

Je potrebné vyhnúť sa v tejto dobe snaženiu o bábätko?

Ako sa správne máme vybrať probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

Ciprofloxacín máte len ako dočasnú liečbu, rýchlo sa z tela eliminuje. A keby ste otehotneli, tak v prvom týždni dochádza len k uhniezdeniu vajíčka, nie k vývojom orgánov, takže nemusíte sa báť.

Škála probiotík je na trhu veľmi široká. Pacienti si vyberajú buď na základe veľkosti balenia, podľa toho či ich chcú užívať len popri antibiotikách alebo dlhodobejšie, alebo sa samozrejme orientujú podľa ceny.

Ak chcete užívať len počas antibiotík, tak vhodné sú napríklad probiotiká Linex.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová