Čo pomôže 11 mesačnému synovi na dlhodobo zaparený zadoček?

Zodpovedané
12. mar 2020

Dobrý deň,

synček má 11 mesiacov a už viac ako 1,5 mesiaca má zaparenú riťku. Má ju začervenanú a má na nej vyrážky s bielymi bodkami. Nemokvá to, je to skôr suchšie. Skúšali sme Sudocrem, Bepanthen, Fungicidin s pastou a s rybím olejom, Imazol pastu, Genciánku. Najviac pomohol Fungicidin, ale aj to až po 3 týždňoch. A nezbavili sme sa toho úplne. Ako keby sa to vracalo.

Čo by mu mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ešte Vám môžem odporučiť mastičku Neo Phytiol. Obsahuje iné účinné látky ako maste, ktoré ste doteraz použili.

Samozrejme najdôležitejšia je však starostlivosť o detský zadoček pri citlivej pokožke. Nepoužívajte vlhčené utierky, radšej zadoček vždy umyte pod čistou vodou. Často ho prebaľujte. Niekedy je potrebné aj vymeniť plienky, na niektoré môže mať citlivú pokožku. Ja by som odporúčala používať látkové plienky pri takých to problémoch.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová