Dajú sa nepoužité vakcíny na povinné očkovanie vrátiť naspäť do lekárne?

Zodpovedané
20. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať.

Dajú sa nepoužité vakcíny na povinné očkovanie vrátiť naspäť do lekárne?

Ak áno, ako sa to potom vysvetlí poisťovni?

Aká je expedícia vakcín k povinnému očkovaniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Avšak celkom nechápem, že prečo máte vakcíny doma. Dieťa nie je zaočkované?

Žiadne lieky sa nedajú vrátiť do lekárne!

V kolobehu liekov sa dodržuje základný liekový reťazec výrobca - distribútor - lekáreň - pacient!

Lieky podliehajú prísnym skladovacím podmienkám a aj vakcíny (chladový reťazec). V lekárni sa meria kontinuálne teplota uskladnenia a tovar, ktorý pacient nespotrebuje, sa po odovzdaní v lekárni zlikviduje.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie