Existuje náhrada za Dorsiflex a Zaracet bez predpisu?

Zodpovedané
25. nov 2022

Dobrý deň,

na bolesť a nerv, ktorý som mala pricviknutý v driekovej chrbtici mi lekár predpísal tabletky Dorsiflex a Zaracet 75 mg/650 mg.

Ak by sa mi niekedy táto situácia zopakovala, sú k dispozícii tabletky bez lekárskeho predpisu ako náhrada za Dorsiflex a Zaracet?

Ďakujem

Dobrý deň,

len upozorním - pri liekoch bez lekárskeho predpisu nemôžeme hovoriť o adekvátnej náhrade. Obsahujú liečivá, ktoré sú dostupné pacientom v lekárňach bez nutnosti návštevy lekára (spravidla so slabším účinkom).

Ak sa situácia zopakuje, odporúčam opätovné vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut