Existuje rozdiel medzi Pyridoxinom a vitamínom B v kvapkách?

Zodpovedané
4. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Pyridoxin v kvapkách. Neurológ predpísal nášmu 3,5 ročnému synovi pol tabletky ráno. Drvím mu ho do čaju, lebo inak by ho neužil. Mojej známej neurológ predpísal Pyridoxin tiež, ale ona dáva kvapky Vitamín B od Genericy.

Existuje rozdiel medzi Pyridoxinom a vitamínom B v kvapkách?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Pyridoxín je konkrétne vitamín B6.

B-komplex kvapky Generica obsahujú všetky vitamíny skupiny B, a to B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12.

V týchto dvoch produktoch je teda veľký rozdiel.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová