Existujú špeciálne kvapky na uvoľnenie očných svalov?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

mám tetániu a magnézium mi pekne zaberá na tŕpnutie a chvenie končatín. Neviem si akosi stále poriešiť oči, na ktorých sa mi chvenie tiež prejavuje. Keď mám menej spánku, tak mávam aj rozmazané videnie.

Existujú nejaké špeciálne kvapky na nejaké uvoľňovanie očných svalov?

Tak ako je magnézium na svaly tela.

Ďakujem

Dobrý deň,

kvapky na uvoľňovanie očných svalov síce existujú, ale ich použitie je možné len pri očných vyšetreniach v ambulancii. Okrem toho ako nežiadúci účinok spôsobujú práve rozmazané videnie.

Kvapky s takýmto účinok na bežné použitie na trhu nie sú.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut