Existujú voľnopredajné lieky na občasný vysoký tlak?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

môj 36-ročný partner meria 180 cm a váži 82 kg. Občas máva vysoký tlak 140/100.

Čo mu môžem kúpiť v lekárni?

Stáva sa mu to raz za 2 - 3 mesiace a popri tlaku cíti aj trochu bolesť hlavy. Obvodná mu kázala len menej soliť a užívať magnézium.

Je možné kúpiť aj niečo konkrétne na vysoký tlak?

Ktoré konkrétne magnézium odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

liek na vysoký tlak, ktorý by partner užil len "v prípade potreby" voľnopredajný nie je.

V lekárni mu môžete kúpiť výživové doplnky, tie by však mal užívať pravidelne.

Odporúčam spomínané magnézium (Magnerot) a prípravky s obsahom cesnaku (Jamieson Garlic).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut