Je bezpečné užívať Macmiror Complex 500 v druhom trimestri?

Zodpovedané
16. dec 2021

Dobrý deň,

som na konci druhého trimestra (26tt) a kvôli výtoku som dostala Macmiror Complex 500.

Je bezpečné tento liek užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Macmiror Complex 500 patrí medzi relatívne bezpečné počas tehotenstva, aj keď sa v príbalovom letáku dočítate jeho použitie v nevyhnutnom prípade. Táto informácia je uvedená len kvôli nedostatku štúdií, ktoré sa z etických dôvodov počas gravidity nevykonávajú.

Bežne sa však tento liek predpisuje, benefit prínosu prevyšuje riziko.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut