Je kozmetika s obsahom vitamínu A nebezpečná počas tehotenstva?

Zodpovedané
13. feb 2022

Dobrý deň,

som v 25. týždni tehotensva a už dva mesiace používam krémy a séra, ktoré obsahuju vitamín A. Teraz som sa dozvedela, že ten by sa v tehotenstve nemal používať.

Mohlo to poškodiť plod?

Hneď som sa informovala u lekárky, ktorá tu kozmetiku vyrába a tá mi povedala, že obsah vitamínu A je v veľmi nízky, a preto nie je kozmetika kontraindiková v tehotenstve.

Ďakujem

Dobrý deň,

kozmetike s obsahom vitamínu A by ste sa v tehotenstve vyhnúť.

Nemusíte sa však hneď obávať komplikácií. Tie sa vyskytujú pri dlhodobom užívaní vysokých dávok, alebo vysokého obsahu.

Ako Vám aj pani doktorka potvrdila v jej krémoch sa nachádza nízka dávka vitamínu A.
Napriek tomu Vám odporúčam krémy počas tehotenstva nepoužívať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut