Je lak Polinail bezpečný na používanie v tehotenstve?

Zodpovedané
29. nov 2018

Dobrý deň,

som tehotná a mám nechtovú mykózu. Je lak Polinail bezpečný na používanie v tehotenstve? Vedeli by ste mi poradiť aj iný účinný prípravok?

Veľmi pekne ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka Polinailu, tak nie je celkom bezpečný. Radšej si odkonzultujte s lekárom používanie počas tehotenstva.
V tehotenstve je bezpečné použiť napríklad prípravok Kúra na nechtovú mykózu od firmy Scholl. Balenie obsahuje aj pilníky, ktorými treba najprv narušiť povrch postihnutého nechta a následne naniesť lak. Funguje na báze zmeny PH v postihnutom mieste, čím vytvára nevhodné prostredie na rast a šírenie húb.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová