Je možné použiť mydlo počas používania vaginálneho krému Pharmatex?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

v príbalovom letáku vaginálneho krému Pharmatex sa uvádza, že spermicídny účinok tohto lieku sa stráca pri akomkoľvek kontakte s mydlom. Teda hygiena je možná iba bez použitia mydla a je treba zabrániť kontaktu s mydlom. Nie je mi celkom jasná tato formulácia.

Znamená to, že sa nesmie používať akýkoľvek umývací prostriedok určený na intímne miesta, ktorý obsahuje zložku mydla?

Alebo sa môže použiť umývací prostriedok bez obsahu mydla?

Viete mi nejaký vhodný poradiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

antikoncepčný účinok Pharmatexu závisí od jeho správneho použitia. Akýkoľvek umývací gél aj ten obsahu mydla môže narušiť spermicídny účinok.

Odporúča sa po styku hygiena len vonkajších pohlavných orgánov s vodou. S hygienou vnútornou je potrebné počkať aspoň 2 hodiny. Nezabudnúť, že ani 2 hodiny pred stykom sa nesmie použiť mydlo.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut