Je účinok kvapiek DeVit menší ako účinok Vigantolu?

Zodpovedané
20. okt 2022

Dobrý deň,

synovi od narodenia podávam Vigantol. Po dobratí jednej alebo dvoch fľaštičiek som prešla na DeVit kvapky. Teraz má syn 13 mesiacov a dávkujem mu 2 kvapky. Pediatrička mi povedala, že ak DeVit doberie, musí ešte užívať ďalšie dve balenia, aby sa to vyrovnalo Vigantolu.

Nerozumiem tomu.

Je účinok kvapiek DeVit menší ako účinok Vigantolu, pretože sú objemovo väčšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

1 kvapka Vigantolu obsahuje 500 IU (12,5 µg) cholekaciferolu. DeVit v 1 dávke obsahuje 12 µg cholekaciferolu. Kvapky majú teda rovnaký účinok.

Vitamín D by sa mal podávať minimálne do 18. mesiaca života. Preto si skôr myslím, že odporúčanie pani doktorky sa týkalo dĺžky užívania, nie konkrétneho preparátu s obsahom vitamínu D3.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut