Je užívanie Azithromycinu v tehotenstve bezpečné?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

po dvoch mesiacoch silného dusivého kašľa s ťažkým vykašliavaním hlienov a zelenými sopľami v nose mi na pľúcnom zistili hraničné hodnoty IGm na pľúcne mykoplazmy. Boli mi predpísané 3 balenia lieku Azithromycin, ktoré som užívala počas 14. - 16. týždňa tehotenstva.

Sú tieto antibiotiká bezpečné počas tehotenstva?

Môžu uškodiť bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nebola stanovená bezpečnosť užívania Azitromycínu počas gravidity. Z tohto dôvodu sa Azitromycín používa počas gravidity len v prípade, ak lekár zhodnotí, že prínos preváži riziko.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut