Je vhodné dávať 17 mesačnému dieťaťu rybí olej alebo vitamín D?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rybieho oleja.

Je vhodné dávať 17 mesačnému dieťaťu rybí olej alebo vitamín D?

Synovi sa kazia zúbky, odlamujú sa mu. Sladké nepapá a zúbky čistíme.

Má jesť viac mliečnych výrobkov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

o problémoch so zúbkami sa určite poraďte so zubným lekárom. Nemusí to súvisieť so stravou.

Rybí olej je možné deťom podávať od 1 roka. Myslím, že do roka a pol predpisujú pediatri vitamín D.

Môžte mu teraz podávať rybí olej miesto vitamínu D. Má pozitívne účinky najmä na rozvoj mozgu.

Poraďte sa aj s pediatrom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová