Ktoré prípravky nemôžem užívať počas liečby Medrolom?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

reproimunológ mi predpísal liek Medrol s nasledovným dávkovaním: Medrol 16 mg-1-0-0 tbl/7 dní po jedle,12 mg-3/4-0-0/7 dní, 8 mg-1/2-0-0/7 dní, 4 mg-1/4-0-0/7 dní. Súbežne s Medrolom mám užívať Nolpaza 20 mg-1-0-0 tbl pred jedlom.

Mám Medrol užívať skôr ráno alebo okolo obeda?

Môžem počas tejto liečby zároveň užívať Indonal Forte (kvôli cystám v prsníku), vitamíny Femibion (užívam prekoncepčne) a probiotiká Biopron Forte?

Je vyslovene niečo, čo počas liečby Medrolom nesmiem užívať?

Na čo si mám dávať pozor?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe odporúčania lekára užívajte Medrol ráno. Uvedené výživové doplnky užívať môžete.

Ak by Vám počas liečby boli predpísané aj iné lieky, je potrebné preveriť interakčný potenciál s Medrolom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut